Zajęcia Online

Jeśli zainstalowałeś już aplikację / program ZOOM, jesteś gotowy do lekcji. Jeśli nie, instrukcje znajdziesz na dole strony. Jeśli nie, pobierz aplikację https://zoom.us/download

5-10 minut przed lekcją:
1. Uruchom aplikację ZOOM.
2. Kliknij „JOIN” lub „JOIN A MEETING”
3. Wpisz „MEETING ID” (pierwsze pole), to numer, który otrzymasz z wyprzedzeniem (mailem lub sms. Zapisz go na kartce i miej niedaleko biurka/komputera.
Może być ci potrzebny ponownie w przypadku gdy program cię rozłączy. 4. W drugim polu wpisz swoje imię (jeśli w grupie są dwie osoby o takim samym imieniu wpisz imię i nazwisko).
5. Kliknij „JOIN MEETING” i czekaj do godziny lekcji, aż lektor „otworzy klasę”.

W razie pytań prosimy o kontakt z numerami komórkowymi szkoły: 797 209 612 lub 512 047 639.

Jeśli chodzi  o zajęcia komputerowe to będziemy teraz korzystać z dostępów jakie mają Państwo zakupione wraz z podręcznikiem. Dla grup, których podręczniki nie mają takiej możliwości lektor będzie po każdych zajęciach zadawał dodatkowe rzeczy.

Bardzo nas cieszy, że rozwiązanie to zapewni nam możliwość organizowania dobrych jakościowo lekcji, na których będziemy realizować dalszy program nauczania. Zależy nam, by zapewnić Państwu, Dzieciom i Młodzieży nieprzerwany dostęp do lekcji języka angielskiego. Z góry dziękujemy za współpracę i zrozumienie – to również dla nas jest nowa sytuacja. Wkładamy dużo pracy, by ta nauka była możliwa. Ważne jest, by potraktować ten czas jako zdobycie nowych doświadczeń i z  pozytywnym nastawieniem podejść do tych wyjątkowych spotkań.

NIEZBĘDNY SPRZĘT

1. komputer (najlepiej), tablet, ewentualnie telefon, koniecznie z dostępem do internetu. Idealnie byłoby, gdyby to urządzenie miało kamerę i mikrofon, by było jak na lekcji – widzę i słyszę nauczyciela, a nauczyciel widzi i słyszy mnie. Jeśli macie Państwo do wyboru WI-Fi i połączenie za pomocą kabla – prosimy o wybór połączenia „kablowego„.
2. słuchawki – mogą być zwykłe, od telefonu.
3. Zeszyt, długopis/ołówek/gumka, podręcznik, ćwiczenia, jeśli grupa posiada.

WARUNKI PRACY

Ważne jest, żeby zorganizuj sobie / dziecku miejsce do pracy. Pamiętaj, że podczas lekcji Uczniowie również będą się wypowiadać, więc jeśli jest taka możliwość – niech będzie to osobne pomieszczenie/pokój/kącik. W towarzystwie Rodziny Uczniowie mogą się najzwyczajniej w świecie wstydzić!

Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak przebiegnie nauka. Skup się 😊 a lekcję on-line traktuj jak zwykłą lekcję, zmienia się tylko czasowo miejsce. Uczymy się z tym samym zaangażowaniem!

Przez najbliższe tygodnie będziemy korzystać z aplikacji/programu ZOOM. Jest to rozwiązanie które jest dla Państwa bezpłatne, pewne, jedno z najlepszych na rynku.

Wymaga jedynie jednorazowego pobrania darmowej aplikacji (na telefon) lub programu (komputer/tablet). Poniżej przygotowaliśmy instrukcje.

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA KOMPUTERZE / TABLECIE*

By nauka na komputerze/tablecie* była możliwa, musisz jeden raz pobrać aplikację Zoom. Oto instrukcja.

1. Wejdź na https://zoom.us/download
2. Pobierz: „Zoom Client for Meetings” (kliknij DOWNLOAD)
3. Pobierzesz plik „ZoomInstaller.exe” (kliknij ZAPISZ PLIK)
4. Po kliknięciu może pojawić się pytanie „Czy chcesz uruchomić ten plik?” Kliknij URUCHOM.
5. Po instalacji program jest gotowy do działania.

Działania dodatkowe: jeśli możesz, utwórz skrót na Pulpicie lub dodaj program do paska startowego, tak by było go łatwiej znaleźć).

Ważne! Nie będziesz musiał zakładać żadnego konta, podawać swoich danych czy powtarzać instalacji kilkukrotnie. Od tej chwili jesteś gotowy do lekcji on-line.

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA TELEFONIE/TABLECIE

By nauka na telefonie/smartfonie/tablecie* była możliwa, musisz jeden raz pobrać aplikację Zoom. Oto instrukcja.

1. Wejdź do sklepu PLAY lub APP STORE
2. Zainstaluje aplikację „Zoom Client for Meetings”
3. Po instalacji program jest gotowy do działania.

Działania dodatkowe: jeśli możesz, wrzuć aplikację na ekran główny, tak by było ją łatwiej znaleźć).